Currently Online

Latest Posts

DescriptionPolish

Ta strona jest również dostępna w językach: flag_uk.png flag_es.png flag_fr.png flag_de.png flag_sco.png

W grze Widelands jesteś przywódcą niewielkiego klanu. Na początku nie posiadasz niczego poza kwaterą główną, gdzie znajdują się surowce.

W trakcie gry będziesz bez końca budował swoją osadę. Każdy członek twojego klanu będzie brał udział w tworzeniu dóbr - drewna, jedzenia, żelaza, złota i innych - użytych do jego dalszego wzrostu. Siatka ekonomiczna jest złożona i zróżnicowana, zależnie od plemienia (Barbarzyńców, Imperium i Atlantów).

Jako, że nie jesteś sam na świecie, prędzej czy później spotkasz innych. Niektórzy z nich mogą być przyjaźnie nastawieni i ostatecznie możesz z nimi handlować. Jednakże, jeśli chcesz podbić świat, musisz wytrenować żołnierzy i walczyć.

Widelands oferuje jedyny w swoim rodzaju styl rozgrywki. Na przykład system dróg odgrywa najważniejszą rolę w twojej gospodarce: wszystkie zebrane i przetwarzane surowce muszą być przetransportowane pomiędzy budynkami. Za tę pracę odpowiedzialni są tragarze, którzy zawsze chodzą wzdłuż dróg. Twoim zadaniem jest wyznaczyć szlaki tak, aby były najefektywniejsze.

Innym wyróżniającym aspektem gry jest sposób kontroli Twojego klanu. Nie ma potrzeby mówić każdemu członkowi, co ma robić - byłoby to niemożliwe, ponieważ może być ich tysiące! Zamiast tego, wszystko co robisz, to rozkazujesz zbudować gdzieś budynek i budowniczy już tam idzie. Podobnie, gdy chcesz zaatakować wroga, wystarczy, że wydasz rozkaz ataku na jeden z baraków przeciwnika i Twoi żołnierze pomaszerują do ataku. Jesteś prawdziwym władcą: rządzisz w czasie wojny i w czasie pokoju.

Widelands oferuje tryb gry jednoosobowej z wieloma kampaniami; wszystkie kampanie opowiadają o plemionach i ich boju w świecie Widelands! Jednakże prawdziwe starcie zaczyna się gdy jednoczysz siły z przyjaciółmi przez Internet lub sieć LAN, żeby razem tworzyć nowe imperia - albo żeby zetrzeć w proch siebie nawzajem. Widelands również oferuje wyzwanie w postaci sztucznej inteligencji.

Ostatecznie Widelands będzie na tyle elastyczne, żebyś mógł stworzyć własne plemię z własnym zestawem budynków, stworzyć nowe światy, na których można toczyć bitwy, a nawet stworzyć nowe rodzaje światów (kto powiedział, że nie można budować osady na księżycu?).

Tagged with: game, help