Latest Posts

DescriptionCzech

This page is available in flag_es.png flag_fr.png flag_de.png flag_sco.png flag_pl.png flag_cz.png

Ve Widelands se stanete vůdcem malého kmene. Začínáte s málem, jen svou hlavní budovou, kde se uschovávají všechny suroviny.

V průběhu hry budujete rozrůstající se osídlení. Každý člen vašeho kmene přispívá ke společnému dílu po svém - dřevem, jídlem, železem, zlatem a dalšími produkty - aby podpořil další rozvoj. Hospodářský systém se liší u jednotlivých kmenů (barbarů, římanů, atlanťanů, frísů a divochů).

Na světě ale nejste sami, dříve či později narazíte i na další kmeny. Některé z nich mohou být přátelské a tak s nimi navážete obchodní vztahy. Avšak pokud chcete svět opravdu ovládnout, nezbyde vám, než vycvičit vojáky a bojovat.

Widelands vám nabízí unikátní styl hry. Například systém dopravních cest je pro vaši ekonomiku zásadní: všechny kmenem těžené či zpracovávané produkty se musí dopravovat z jedné budovy do druhé. To obstárávají nosiči, kteří chodí po cestách. Vaším úkolem je naplánovat cesty tak, aby jejich práce byla co nejefektivnější.

Neobvyklý je i způsob, kterým kmenu vládnete. Nemusíte říkat každému jednotlivému poddanému, co má dělat - to by ani nešlo, protože těch můžou být tisíce! - místo toho jim jen dáte pokyn co a kde vybudovat. Stavitelé už dílo vykonají. Podobně pokud chcete útočit, jen vydejte pokyn k útoku na zvolenou nepřátelskou budovu a vojáci už pochodují do boje. Stanete se skutečným vládcem: delegujete ůkoly v časech války i míru.

Widelands nabízí single-player mód s různými scénáři, ve kterých se dozvíte historii kmenů a jejich zápasů ve vesmíru Widelands. Ale opravdové osidlování začíná až ve chvíli, kdy se domluvíte s přáteli přes internet nebo LAN a začnete stavět své říše společně - nebo proti sobě, abyste se rozdrtili v prachu války. Widelands může také nabídnout hru proti počítači.

Ale to není vše. Widelands nabízí řadu rozšíření, takže můžete vytvořit svůj vlastní kmen s vlastními budovami, nové hrací plány a či dokonce ůplně nové typy prostředí. Kdo řekl, že nelze osídlit Měsíc?

Tagged with: game, help